Przygody Rysia i Krzysia

Wczytuję stronę
.

PRZYGODY RYSIA i KRZYSIA

"Przygody Rysia i Krzysia" to seria książeczek o dwóch wyjatkowych braciach, którzy wspólnie przeżywają dziecięce przygody i pokonują codzienne wyzwania. Ryś i Krzyś odkrywają przed czytelnikami świat widziany z perspektywy chłopca poruszającego się na wózku i wspierającego go brata. W tej podróży towarzyszą im rodzice, przyjaciółka Hania oraz inne osoby, które spotykają na swojej drodze.

Książki mają na celu w lekki i naturalny sposób pokazywać już najmłodszym czytelnikom codzienność osób z niepełnosprawnością, po to aby spotkanie na żywo, wspólna zabawa, ale też wsparcie były czymś całkowicie naturalnym. 

Dzięki postaci Rysia i innych bohaterów, których bracia spotykają na co dzień, dzieci uczą się, że obecność osób poruszających się na wózkach, o kulach, niewidomych czy z innymi dysfunkcjami nie jest niczym niezwykłym. Jednocześnie już najmłodsi czytelnicy odkrywają, że osoby te mogą robić wszystko to, co osoby sprawne, choć czasem potrzebują wsparcia czy dostosowanej do ich potrzeb przestrzeni, a także sprzętu lub usług.

Książeczki skierowane są do dzieci w wieku 3-6 lat. Ciekawe ilustracje, wesołe historie, a na końcu krótkie zadania i łamigłówki dla najmłodszych gwarantują udaną lekturę i dobrą zabawę. 

PATRONAT I WSPARCIE

Historie Rysia i Krzysia to nie tylko wesołe książeczki ale swego rodzaju misja edukacyjna realizowana przez Fundację Podróże bez Granic. Ta misja może być dodatkowo realizowana i upowszechniana dzięku wsparciu i dofinansowaniu otrzymanym od miasta Gdynia. 

W wyniku pomocy Gdyni, aż 200 egzemplarzy pierwszych trzech książek z serii zostanie nieodpłatnie przekazanych do gdyńskich bibliotek, szkół, przedszkoli, klubów malucha, klubów rodzica, a także organizacji działających na rzecz maluchów, w tym dzieci z niepełnosprawnością, a także do Gdyni Rodzinnej.

Jako autorka i gdynianka jestem bardzo dumna z objęcia tej książeczki patronatem honorowym Pana Prezydenta Miasta Gdyni Pana Wojciech Szczurka oraz okazanego zaufania. 

Bardzo za nie dziękuję!
 

             

Książeczki

DOSTĘPNE:

"Przyjaciel Pirat" to pierwsza książka z serii, w której poznamy głównych bohaterów, a także tytułowego Pirata, który będzie stałym towarzyszem wesołych przygód braci. Jednocześnie, postać Pirata przybliży dzieciom (ale być może także rodzicom) rolę i zadania psów asystujących i terapeutycznych wspierajacych osoby poruszające się na wózku. 

"Zabawa na plaży" opowiada o wyprawie braci na plażę. W tej wyprawie Rysiowi i Krzysiowi towarzyszy najlepsza przyjaciółka Rysia - Hania z mamą oraz małym braciszkiem. Książeczka przybliża czytelnikom tematykę dostępnych plaż i zasady bezpiecznej zabawy w wodzie.  


ZAPOWIEDZI: 

 • Wyprawa rowerowa (PREMIERA JUŻ W GRUDNIU!)
 • Urodziny Mamy
 • Z głową w chmurach!

A w głowie wiele innych... bądźcie więc z nami!

RECENZJE:  

"Przyjaciel Pirat to książka w zasadzie edukacyjna opowiada o rodzinie, w której jeden z braci jeździ na wózku inwalidzkim. Ryś nie jest chory, po prostu ma niepełnosprawne nogi. To ważne (i jest taka informacja w książce), jak rozmawiamy z dziećmi o niepełnosprawności. (...) Znakomicie napisana książka, dzięki której wszyscy mogą lepiej zrozumieć codzienność osób poruszających się na wózku, wagę pracy psa terapeutycznego (tak, to jest praca). Sama dowiedziałam się, jak mądrze wspierać w różnych okolicznościach psa i właściciela. To też książka mówiąca tak ogólnie o opiece nad psem, że to odpowiedzialność i ogromny obowiązek, nie tylko w przypadku psa terapeutycznego. Na końcu świetne podsumowanie i kilka zabaw do pogłówkowania i utrwalenia wiadomości." - Aktywne czytanie  Książki dla dzieci

"Przeczytałam dziś ksiażkę z córkami i jest naprawdę świetna. Brakowało mi takiej ksiażki, gdzie niepełnosprawność będzie głównym tematem, a nie tematem pobocznym. I do tego pokazana jako coś normalnego, a nie innego. Bardzo gratuluję i dziękuję :)" 

Zamów ONLINE

Wypełnij i wyślij formularz, aby zamówić książkę.

Calkowity dochód z książeczki przeznaczony jest na edulacyjną działalność Fundacji Podróże bez Granic - pokrycie kosztów wydania tej i kolejnych części przygód Rysia i Krzysia:) 

PŁATNOŚĆ | DOSTAWA 

Przyjaciel Pirat (14.50 zł / sztuka)
ilość  
Zabawa na Plaży (PRZEDSPRZEDAŻ) (14.50 zł / sztuka)
ilość  
Suma: -
Koszt wysyłki: -
Razem do zapłaty: -

Autorzy

NAPISAŁA: Marta Ostrowska

Gdynianka z wyboru, z wykształcenia filolog angielski, z zawodu specjalista ds. innowacji społecznych, z pasji wolontariuszka działająca na rzecz osób z niepełnosprawnością, a także założycielka Fundacji Podróże bez Granic, obecnie żeglująca mama dwóch chłopców.

Poprzez serię o Rysiu i Krzysiu łączy zawodowe i osobiste doświadczenia, i zainteresowania, radość czytania dzieciom, tak bardzo wspierającego ich rozwój, oraz chęć krzewienia pozytywnej integracji już u najmłodszych odbiorców, ale także i ich rodziców.

Więcej o działalności autorki w wywiadzie: #mamamorze

ILUSTROWAŁ: Szczepan Atroszko

Rysownik i scenarzysta komiksowy, ilustrator. Autor komiksowego profilu fb.com/kilobrudnejmarchwi, gdzie w humorystyczny sposób przedstawia problemy i zagadnienia współczesnej zdrowej diety.

Więcej jego rysunków można obejrzeć na stronie behance.net/steveatroszko lub fb.com/steve.atroszko.

Fundacja

Powstanie niniejszych książeczek jest inspirowane i ściśle związane z działalnością Fundacji Podróże bez Granic, która jest także ich wydawcą.

Fundacja istnieje od 2012 roku i zajmuje się promocją oraz wdrażaniem niekonwencjonalnych form rehabilitacji oraz integracji społecznej osób z niepełnosprawnością poprzez organizację unikalnych w skali kraju wyjazdów, podróży zagranicznych oraz wydarzeń.

Celem Fundacji jest przełamywanie stereotypów na temat możliwości osób z niepełnosprawnością i pokazywanie, iż ograniczenia nie istnieją, a to co powstrzymuje przed realizacją marzeń to przede wszystkim bariery tkwiące w naszych głowach. Działania Fundacji skierowane są do osób z całej Polski, bez względna stopień i rodzajj niepełnosprawności.

Wszystkie szczegóły na temat działalności Fundacji można znaleźć na stronie www.podrozebezgranic.pl

​​

Kontakt

KONTAKT:

Pytania wszelkie, zamówienia: Marta Ostrowska 
przygody@rysikrzys.pl
692 44 51 88

Wydawca: Fundacja Podróże bez Granic
ul. Warszawska 43/1, 81-309 Gdynia

www.podrozebezgranic.pl
podroze@podrozebezgranic.pl

DANE DO PRZELEWU

Fundacja Podróże bez Granic 
mBank: 97 1140 2004 0000 3902 8001 1568

DOSTAWA | ODBIÓR WŁASNY:  

W chwili obecnej dostępne są następujące metody dostawy i odbioru książeczek: 

 • Wysyłka Pocztą Polską - listem poleconym - 7,50 zł,
 • Wysyłka Paczkomatem - podaj numer paczkomatu w "Uwagach do zamówienia" - 13,50 zł,
 • Odbiór osobisty: Gdynia, Yacht Klub, Marina Gdynia, po wcześniejszym uzgodnieniu terminu, 
 • Odbiór osobisty: Warszawa, biuro GIFT Centrum Podróży, 
  ul. Wąwozowa 18, w godzinach otwarcia biura:
  Aktualne godziny. 

Jednocześnie informujemy, iż ksiażeczki można obejrzeć i stacjonarnie zakupić w:

Księgarni Rodzinnej Szymelka w Gdyni, pracowni-sklepie Lilki-Szpilki oraz Księgarni Kofifi w Warszawie.